Z prírody to najlepšie
Novinky z IREKS-u:
celosvetovo v obraze
Ireks

20 krokov k sladovému extraktu

Výroba vlastných sladových extraktov je korunou našej odbornosti v tejto oblasti! Celý výrobný proces máme už od začiatku vo vlastných rukách - od výberu semien až po hotové sladové zrno. Žiaden iný výrobca pečivových prípravkov neintegruje tento procesný reťazec tak komplexne ako IREKS.

Sladové extrakty sú jedinečné aromatické výrobky, ktoré vyžadujú špeciálne vybrané sladové zrná. Vo viacstupňovom procese spracovania v našej najmodernejšej sladovni vyrábame extrakty zo svetlého aj tmavého sladu zaparovaním, scedením a odparovaním pod neustálou kontrolou všetkých relevantných parametrov. Nakoniec sa stanú súčasťou našich výrobkov alebo ich naši zákazníci používajú priamo v širokej škále pečiva.

Pre všetky naše výrobné procesy sú najvyššia kvalita a bezpečnosť výroby našimi najdôležitejšími prioritami. To platí aj pokiaľ ide o sladový extrakt. Na ceste k hotovému výrobku vykonáme asi 20 krokov, ktoré zahŕňajú priebežné kontroly a štyri komplexné kontroly kvality. Najmodernejšie technológie nám pomáhajú nenechať absolútne nič na náhodu a vyrábať energeticky úsporným a udržateľným spôsobom.

Sladový extrakt dáva pečivu jedinečnú arómu a chuť. Podľa Vašich požiadaviek je možné vytvoriť karamelové, pikantné alebo pražené a medové tóny, ktoré sa počas pečenia rozvíjajú a sú obzvlášť viditeľné na kôrke.