Z prírody to najlepšie
Novinky z IREKS-u:
celosvetovo v obraze
Ireks
Slovensky> NOVINKY> Špeciál 2020: Taste Con Fusion by IREKS

Špeciál 2020: Taste Con Fusion by IREKS

Extravagantné chuťové kompozície a ohromujúce chuťové explózie – to je to, čo predstavuje náš kalendár na rok 2020 na tému “Food Pairing”. Pod heslom “TASTE CON FUSION by IREKS”, sa vytvorili jedinečné nápady na recepty, ktoré kombinujú populárne pečivo IREKS so širokou škálou ingrediencií a uvádzajú ich do nového kontextu.

con – Latin: s, spolu

fu·sion – English: Spojenie rôznych samostatných prvkov do jedného celku

con·fu·sion – English: Pocit nepochopenia alebo zmätenia

 

Január: Contribution

Február: Conversation

Marec: Concep

Apríl: Consense

Máj: Construction

Jún: Continental

Júl: Configuration

August: Congratulation

September: Concentration

Október: Concert

November: Confectionery

December: Conclusion


Základnou myšlienkou Food Pairing je kombinovanie ingrediencií, ktoré na prvý pohlaď nejdú dohromady, a to takým spôsobom, že interakcia vytvorí vzrušujúci a harmonický celok. Tento jav môže byť vysvetlený celkom jednoducho: potraviny s rovnakým chuťovým základom sa príkladne zhodujú, ale potraviny s rozličným chuťovým základom sa navzájom optimálne dopĺňajú. Zároveň je to všetko o oslovení všetkých našich zmyslov prostredníctvom štruktúry, vzhľadu, vône a vkusu a o dráždení chuti niečím novým a neobvyklým.

Pre IREKS sú najdôležitejšími zložkami úspešného Food Pairing odvaha, radosť z experimentovania a ako základ naše vysoko kvalitné pečivo. Či už ide o sušienky s bielou čokoládou, figami, penou z kozieho syru a rozmarínom alebo sladovú bagetu s duseným feniklom, ovocným pomarančom, ohnivým chorizom a vlašskými orechmi – ide o riziko a o to, byť otvorený novým chuťovým kombináciám.

Objavte 12 neobyčajných, dokonale prispôsobených pekárskych nápadov a ponorte sa do dobrodružného sveta “TASTE CON FUSION by IREKS“.