Z prírody to najlepšie
Novinky z IREKS-u:
celosvetovo v obraze
Ireks

Vlastná výroba sladu

Slad je prírodný produkt, ktorý sa používa už stovky rokov – spočiatku v pivovarníctve, ale neskôr aj ako prísada do pečiva v pekárňach. Viac ako 160 rokov skúseností a know-how robí z IREKSu odborníka na slady - čo je veľmi dôležité! Pretože len ten, kto rozumie procesom výroby sladu a pozná vlastnosti svojich sladových produktov, dokáže ich cielene aj používať.

Výnimočnosť IREKSu: Ako výrobca pečivových prípravkov s vlastnou výrobou sladu máme vplyv na celý hodnotový reťazec, počnúc výberom semien spolu s našimi zmluvnými farmármi až po individuálne chuťové poradenstvo pre našich zákazníkov. Na základe toho vieme ponúknuť veľké množstvo rôznych sladov a tým reagovať na vaše osobité potreby.

Rôzne druhy sladov od práškových cez pastovité až po tekuté; variácie svetlého a tmavého sladu založené na rôznych druhoch obilnín ako je jačmeň, pšenica alebo špalda tvoria základ rozmanitosti našich produktov. Navyše špecifické arómy ako napríklad karamelová alebo pražená ponúkajú nespočetné možnosti použitia pre nezameniteľnú chuť. Nie nadarmo sme jedným z najväčších výrobcov špeciálnych sladov na svete!

A neustále sa rozvíjame: najmodernejšie sladovne a široká škála výrobných procesov zaisťujú vždy nové slady a najlepšiu kvalitu. Mnohé z týchto sladových produktov tvoria dôležitú súčasť našich výrobkov.

Spoznajte rozmanitosť sladov IREKS a presvedčte svojich zákazníkov chutným, aromatickým pečivom!